bluecomx Yorum yapılmamış

Dynamic Answer (Dinamik cevaplama), cevaplanan çağırılar için gerçekleşme- zamanlama sırası baz alınarak geliştirilen ve sistemde gelen çağrılara cevap verilmeden önce otomatik şekilde gelen zil sayısını belirleme özelliği taşıyan bir ACD ( otomatik çağrı dağıtımı) özelliği olarak ifade edilmektedir. Bir diğer ifadeye, telefon tuşlarında yer alan dijitlerin gösteriminde kullanılan ve otomatik olarak devreye girebilen çiftli Audio frekans sinyal sistemidir.

Dynamic Answer özelliği, genel olarak, çağrı merkezleri eve büyük şirket ve holdinglerin çağrı cevaplama sistemleri için kullanılmakta ve gelen çağrıların maliyet ve cevaplanma süreçlerinde avantajlar sağlamaktadır. Bu sistemler, uluslararası çağrılar ile ortaya çıkacak olan ücretlerde, maliyetin otomatik çağrı dağıtım (ACD) özelliği tarafından çağrının yanıtlanmasından sonra başlaması sayesinde, çağrı merkezleri ve arayan kişiler açısından önemli oranda tasarruf yapılması mümkün olmaktadır.

Bunun yanı sıra, bu özellik sayesinde, çağrı merkezlerindeki çalışanların performans değerlendirmelerine katkı sağlanmakta ve otomatik devreye giren özelliği sayesinde arayanların çağrılarının cevaplandırılma durumu anlık olarak gerçekleştirilebilmektedir.