bluecomx Yorum yapılmamış

Çağrı merkezi hizmetleri hayatımızın her alanında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Alışverişlerde, alışveriş sonrası hizmetlerde ve herhangi bir şikayet talebinde bulunmak için sıklıkla çağrı merkezi çalışanlarından destek almaktayız. Çağrı merkezi hizmetleri bölümü üniversitelerde iş olanağı en yüksek olan bölümlerden biridir. Günden güne gelişen teknoloji ile büyük çaplı firmalar artık hem 7/24 ulaşılabilir olmak hem de hizmet kalitesini arttırarak müşteri memnuniyetini sağlamak için bünyesinde çağrı merkezi hizmetlerine yer vermektedir. Çağrı hizmetleri bölümünde iş olanaklarının yüksek olması kişilerin bu bölüme yönelmesini büyük oranda etkilemektedir. Çünkü kariyerinde ilerleme yapabilme olanağı sağlayan bu bölümde kendinizi ispatlarsanız ve işinizi severek yaparsanız üst konumlara yükselebilme olanağınız kaçınılmazdır.

Çağrı Merkezi Bölümünde İş Olanakları

Çağrı merkezi bölümünü okuyarak başarılı bir şekilde mezun olan kişilere pek çok iş olanağı tanınmaktadır. Geniş iş olanağına sahip olan bu bölüm özellikle son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çağrı merkezi bölümünden mezun olan kişilerin karşısına çıkan iş olanaklarına şöyle bir göz atacak olursak; kamu hastaneleri ve özel hastaneler, özel ve devlete bağlı bankalar, satış mağazaları, okullar, telefon operatörleri, bakanlıklar, online satış mağazaları ve daha pek çok özel firmada satış destek gibi bölümlerde kolay bir şekilde görev alabilmektedir. Çağrı merkezi bölümünden mezun olan kişilerin bir diğer avantajı ise KPSS sınavına giriş sağlayarak kamu kurumlarına atanabiliyor olması.

Çağrı Merkezi Bölümünde Eğitim Süresi

Çağrı merkezi bölümü 2 yıl süren bir eğirim sürecini kapsamaktadır. TYT sınavına giriş sağlayarak sınavı başarılı bir şekilde geçen her aday çağrı merkezi bölümünü okumaya hak kazanabilmektedir. Taban puanı çok yüksek olmayan çağrı merkezi bölümü pek çok üniversitede yer almaktadır. Çağrı merkezi bölümünün eğitiminde insan ilişkileri ve diksiyon gibi pek çok konuda eğitim verilmekte ve dört dönem olarak verilen eğitim sürecinde öğrencilerde staj zorunluluğu tutularak işin detayları hakkında daha fazla bilgi almaları sağlanmaktadır. İkna kabiliyeti yüksek, insan ilişkileri düzgün ve sabırlı olan herkes bu işi kolay bir şekilde yapabilmektedir.