bluecomx Yorum yapılmamış

Toll-Free Services (Ücretsiz telefon hatları), özellikle yurt dışı için kullanılan bir telekomünikasyon hizmetidir. Bu hizmet karşılığında kişiler yurt dışından aranırken veya yurt dışını ararken belli ücretlerden muaf olurlar. Kısacası uluslararası iletişimi kolaylaştıran bir hizmettir denilebilir.

Bu servis ile ilgili hizmet almak istiyorsanız, hesap açmanız gerekiyor, hesabınızı oluşturduktan sonra, her ülkeye farklı tarife uygulanarak istediğiniz ülkeyle görüşme yapmanız mümkün olur. Hesabınız açılırken kendinize ait telefon numarası sisteme tanıtılır.

Bu numara üzerinden de işlem yapılmaktadır. Sisteme bazı erişim numaraları tanımlamanız gerekmektedir. Bu erişim numaralarından gelen aramaları sistem otomatik olarak tanır ve şifre girmenize ayrıca gerek de kalmaz.

Herkesin söylediği konu internetin iletişimde büyük bir rolü olduğu. Ama telefonun yerini hiç bir zaman alamayacağı gerçeğini de unutmamak gerekli. Özellikle Amerika için büyük problem olan telefon görüşmeleri için muhteşem bir çözüm denilebilir. Telefon görüşmeleri sağlanması, belirtilen numaraların aradıklarında 4 haneli bir dâhili numara çevirerek gerçekleşir. Amerika’da iş yaptığınız firmalar veya akrabanız varsa tam size göre.