bluecomx Yorum yapılmamış

Çağrı merkezi müşterilerinizin sizlerle başarılı iletişim kurabilmesi için en doğru kanallardan bir tanesidir. Çağrı merkezleri markanızın yüzü konumunda olan oluşumlardır. Sizin markanızı sizden daha iyi kimse tanıyamaz ve müşterilerinize sunamaz. Bu yüzden müşterilerinizin sizin ile iletişim kurması sizin başarınızı perçinleyen bir çalışma olacaktır.

Çağrı merkezi kurulumu kolay gibi gözüken ama aslında oldukça zahmetli bir süreçtir. Çağrı merkezi kurulumunu aşağıdaki başlıklarda inceleyebiliriz.

1- Donanım – Ekipman

Çağrı merkezi kurulumunda en önemli ihtiyacınız donanımlar olacaktır. Bilgisayar sistemleri, monitörler, kulaklık setleri, çalışma masası, arşiv dolabı pek çok şey donanım içerisinde sayılabilir. Çağrı merkezi kurulumu sürecinde en yüksek maliyeti tutacak olan bölüm donanım bölümü olacaktır.

2- Yazılım

Bilgisayar sistemlerini temin ettiniz şimdi yapmanız gereken doğru yazılımları kurarak sisteminizi çalışır hale getirmek olacaktır. Bildiğiniz üzere yapılan çağrı merkezi görüşmelerinin 5 yıl süre ile saklanması gerekmektedir. Kayıtların yazılım desteği ile tutulması ve harici ünitelerde yasal süre boyunca saklanması ise ek bir maliyet olarak karşımıza çıkacaktır.

3- Personel – Eğitim

Çağrı merkezi kurulumunda en önemli aşama budur. Bu aşamada doğru eleman seçimi ve script hazırlanması ( konuşma akışı ) sizin müşteri iletişiminizde en önemli detay olacaktır. Çağrı merkezi personeliniz sizin sesiniz olacak ve markanızı ortaya koyan departmanınız olarak büyük önem taşıyacaktır.

Çağrı merkezi kurulumu lokal olabileceği gib aynı zamandada Türkiye geneli olabilir. Bu durumda çağrı merkezininin hizmet sunacağı tahmini müşteri sayısına ve yoğunluğuna göre planlama yapılarak organize edilmesi gerekir. Gündüz saatlerinde ve gece saatlerinde çalışacak olan personel sayınız farklı olacaktır. Ayrıca işinize göre çağrı merkezinizde hizmet verecek personelleri kategorize etmeniz gerekebilir. Teknik destek, muhasebe veya satış gibi kategorize edilmiş bir çağrı merkezi iletişiminizin daha hızlı ve kalifiye olmasını sağlayacaktır.

Biz Bluecom olarak sizlere çağrı merkezi kurulumu ve personel eğitimleri konusunda hizmet sunmaktayız. Aklınıza takılan her soru için bizi arayarak bilgi ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca sizlere çağrı merkezi hizmetide sunan firmamız uzman kadrosu ile sizi başarıya ulaştırmaktan mutluluk duyacaktır.