bluecomx Yorum yapılmamış

Haberleşme mühendisliğinin gelişmesiyle artık iletişim teknolojileri içerisinde birçok sistematik ve terim ortaya çıkmaktadır. Trunk Load bu sistematik durumlardan ortaya çıkan bir terimdir. Trunk Türkçe de çağrı anlamı taşır. Load ise yük anlamına gelir. Yani çağrı yükü anlamına gelen trunk load erişim şebekelerindeki çağrı yükü anlamına gelir.

Erişim şebekeleri belirli bir kapasiteyle çalışır o yüzden şebeke üzerinde ki iletişim yükü çok önemlidir ve iletişim uzmanları bu yüzden trunk load üzerine çalışmayı benimsemiştir. Network sistemleri bu yüzden geliştirilmiş ve dar veya geniş alanlarda kullanılmıştır. Network haberleşme sistemleri bu sayede trunk load amaçlı da geliştirilmiştir.

Aynı zamanda boşta telefon yükleri de incelenmiştir. Maksimum ve minimum verilerle detaylı bir araştırma isteyen trunk load bilgileri sayesinde teknik kapasite ayarlanır ve kaliteli iletişim için en iyi teknik sistem kullanılır. Bu sebeplerle trunk load haberleşme teknolojisin de vazgeçilmez bir veridir.

Zaman temelli işleyen trunk load bölge bölge tümevarım yöntemiyle daha detaylı göz önünde bulundurularak erişim hatlarının kusursuz işlemesi yönünde bir yol göstericidir.