bluecomx Yorum yapılmamış

Trunk, pek çok sinyali aynı anda eş zamanlı bir şekilde almaya yarayan bir hat veya bağlantıdır. Paylaşılan veri ses, program, görüntü vb. veya kontrol sinyalleri olabilir. Trunk genellikle iki ağ arasında bağlantıyı kuran WLAN ağını bağlayan ve ağ içi dosyaları birbiri ile ilişkilendiren bir programdır.

Trunkların kullanımı ve yönetimi trunklama olarak bilinmektedir. Cisco ağ bağlantısı port bağlantısını sağlayan özel bir fonksiyondur. Yardımsever yapısı ile ağ bağlantısı sağlayabildiği gibi aynı zamanda dosyalarınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra paylaşımları arttırarak da arkadaşlarınız ile beraber oyunlar oynayabilir ve ağ bağlantıları kurarak da Counter Strike tarzı oyunları oynama da gerekli bağlantıyı kurabilir.

Unutmamanız gereken bir diğer önemli unsur da bu bağlantının hem geçici hem de kalıcı olarak yapılabilir. Ayrıca bu internet paylaşımınızı da eş zamanlı olarak dağıtarak size bir modem gibi yardımcı olabilecek bir hattır. O yüzden sadece telefon hattı olarak adlandırmak asla yeterli olmayacaktır.