bluecomx Yorum yapılmamış

Sağlık Bakanlığı corona virüs ile mücadelesi kapsamında vatandaşlara doğru ve güncel bilgi aktarmak için Corona çağrı merkezi adı altında hizmet sunmaya başladı. Corona çağrı merkezi günün her saati 7/24 hizmet vermekte ve vatandaşlara virüs ile ilgili bilgilendirme yaparak sorulara cevap vermektedir. Corona çağrı merkezi üzerinden alacağınız bilgilere, çağrı merkezine nasıl erişim sağlayacağınıza ve daha pek çok detaya yazının ilerleyen kısımlarından kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Corona Çağrı Merkezi Numarası

Corona çağrı merkezi numarası nedir? sorusu bugünlerde en çok merak edilen sorular arasında yer almakta. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca hazırlanan ve vatandaşların hizmetine sunulmakta olan danışma hattı ile virüsle mücadelede 7 gün 24 saat güvenilir ve güncel bilgilere ulaşım sağlanabilecektir. Sağlık Bakanlığı tarafından Corona çağrı merkezi adı altında hizmete sunulan SABİM 184 Whatsapp danışma hattı vatandaşların virüs ile ilgili güncel ve doğru verilere ulaşmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra 0541 888 0184 numarası üzerinden de gerekli tüm bilgilendirmeler sağlanılmakta. Özellikle virüs riski taşımakta olan ya da virüsten şüphelenen kişiler için tasarlanan Corona çağrı merkezi bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini aktararak yönlendirme yapmakta.

Corona Virüs Çağrı Merkezinden Alınan Bilgiler

0541 888 0184 numarası üzerinden Corona çağrı merkezi hizmetine günün her saati kolay bir şekilde erişim sağlamak mümkün. Bu hat üzerinden kendinizde ya da yakın çevrenizde birinde virüs olduğundan şüpheleniyorsanız ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilir, hastalığın tanımını ve ne gibi belirtiler ile ortaya çıktığını öğrenebilir, virüsten korunmak için alınacak önlemleri öğrenebilir, virüs ile mücadele kampanyalarını takip edebilir ve virüsten korunma ile ilgili videoların talebinde bulunabilirsiniz.

Corona çağrı merkezi tarafından yapmış olduğunuz görüşmeye istinaden hastalık şüphesinin değerlendirilmesi yapılmakta ve risk görülmesi durumunda SABİM bünyesinde yer almakta olan sağlık personeline, sağlık kurumlarından muayene randevusu alması için Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) ve aile hekimlerine yönlendirilme yapılarak, SABİM tarafından takibe alınmaktadır. Corona çağrı merkezi bu hizmet ile virüsle mücadelede önlem alarak vaka sayısını en aza düşürmeyi hedeflemektedir. Siz de virüsle mücadelede Corona çağrı merkezini arayarak hastalık hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.