bluecomx Yorum yapılmamış

Genellikle şirket veya kuruluş bazındaki telefonlar birbirleri ile bağlantılı olmasıyla beraber aynı hizmeti sağlayan ve meşgul olmayan telefonlar da vardır. Bu durumda merkezi birim operatör bağlantısı sağlandıktan sonra meşgul durumda olanlar üzerinden alınarak size cevap verecek olan boştaki telefona aktarır.

Telefon trafiğinin yoğun olduğu durumlarda sistem tarafından bu sağlanarak arayan kişi fazla bekletilmeden cevap verilir. Bu durumda arayan kişinin almak istediği bilgi ve cevaplar bu boştaki telefonlar aracılığı ile sağlanır. Bu durum arayan kişinin telefonda uzun süre bekletilmemesi ve zaman kaybına uğratılmaması açısından önem taşır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir şirket veya kuruluş için boştaki telefonlar önem taşımaktadır. Farklı pozisyonlarda operatör yönlendirmesi olmasına rağmen eğer boşta bir telefon yoksa arayan kişi kısa bir süre daha bekletilebilir.

Boşta bir telefon ve operatör olduğunda direk ona bağlanır ve alınmak istenen hizmet bu durumda gerçekleşmiş olur. Bunun için de çoğu kurum, kuruluş ve özel, yarı özel ve resmi olan kurumlar ve kuruluşlar bu şekilde hizmeti yerine getirir.