Sosyal Medya Hizmetleri


İnternet artık herkesin evine veya işyerine giren ve dünyayı değiştiren bir teknoloji. Değişen ve gelişen teknolojik çağda firmaların artık kendilerini ve kurumsal kimliklerini dijital çağa uydurması bir mecburiyet haline gelmiş durumda.

Bazıları milyarlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya ağlarında yer almamak artık bir işletme için düşünülemez durumda. Durum böyle olunca sosyal medya hizmetleri büyük bir önem kazanmaya başlamış durumda.

Günlük hayatımızın ayrılmaz parçası olan cep telefonları hızlı internet sayesinde birer akıllı telefona dönüşüp insanlara gündelik hayatlarını sanal ortama dahil etme şansı verdi. Her markanın ve her kurumun bu mecrada kendisine yer bulması da uzun sürmedi. Artık pek çok marka ve kurum kendilerini bazen viral reklam çalışmaları bazen de promosyon kampanyaları ile sosyal medya kullanıcılarına beğendirme yarışına dahil oldular.

Peki sosyal medya nedir ? Tanım olarak elimize aldığımızda Web 2.0 ile birlikte tek taraflı bilgi akışının çift taraflı bilgi akışına geçmesi sonucunda eş zamanlı bilgi paylaşımını sağlayan bir medya çeşididir.

İnsanlar kendilerininde dahil olduğu bu yeni medya yöntemini çok çabuk benimsediler ve kısa zamanda twitter, instagram youtube, vine ya da facebook benzeri mecralarda internet fenomenleri keşfedilmeye başlandı.

Toplum ilgisinin bu kadar yüksek olduğu Sosyal Medya’nın reklam ve pazarlama kampanyalarına dahil olması artık kaçınılmazdı. Bu durumda sosyal medya hizmetleri büyük bir önem kazanmaya başladı. Sosyal medya ulaştığı yoğun kitle sayısı ile hatayı kolay kabul etmeyen bir yapıya sahip. Bu yüzden biz Bluecom.com.tr olarak sosyal medya hizmetleri konusunda sizlere profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.

Peki Sosyal Medya hizmetleri ile firmanıza nasıl bir katkı sağlayabilirsiniz ? Sosyal medya daha öncede belirttiğimiz gibi çok geniş kitlelere çok hızlı ve ucuz olarak ulaşmanın yeni adresi. Sosyal medya üzerinde son kullanıcı tarafından beğenilecek hizmetler veya içerikler üretmeniz sizin başka kullanıcılara hızlı ve ücretsiz biçimde ulaşmanız anlamına gelmektedir.

Bluecom.com.tr sizler için bünyesindeki uzman kadro ile önce işinizi analiz eder, daha sonra size yönelik hangi Sosyal Medya araçlarının uygun olduğunu belirleriz. Bu mecralar için öncelikli olarak viral dağılıma uygun veya markanızı doğru temsil edecek içerikler üretiriz.

Bu çalışmaların devamında ise bu Sosyal Medya hesaplarındaki aktiviteler ile birlikte beğeni ve etkileşim oranlarını analiz ederek sizlere raporlama yapmaktayız. Bu raporlar doğrultusunda Sosyal Medya stratejinizi dinamik olarak zirveye taşımak için gerekli hamleleri yaparak çalışmalarımızın başarılı olmasını garantiye alırız.

Sosyal Medya hizmetleri sadece firmanızın yüzünü göstermesinin uygun olacağı yerlerden biri değil aynı zamanda doğru bir strateji ve planlama ile şirketinizin pazar payını ve satış kanallarını doğrudan besleyen bir atardamar olabilir. Bu yüzden sosyal medya hizmetleri profesyonel olarak sunulduğu zaman sizi hedeflerinize çok daha kolay biçimde ulaştıracaktır.

Sosyal Medya hizmetleri alanında sizlere vereceğimiz bilgi, deneyim ve uzman kadromuz ile tamamen size yönelik kampanyaların akılcı ve dinamik bir şekilde ilerlemesine, bu ilerleme de Sosyal Medya hedeflerinizin gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.