Satış sonrası destek hizmetleri


Ürününüzü müşteriye sattınız ve işiniz bitti mi? Elbette ki hayır asıl işiniz şimdi başlıyor. Müşteri ile aranızdaki ticari ilişkinin kalıcı olması ve marka sadakati yaratabilmek için en önemli şansı ele geçirdiniz. Satış sonrası destek hizmetleri sayesinde müşteriniz ile aranızdaki bağı kalıcı olarak kurmayı başarabilirsiniz.

Satış sonrası destek hizmetleri arasında en önemli olanlardan bir tanesi müşteri memnuniyet anket çalışmalarıdır. Sizin tek yapmanız gereken müşteri bilgilerini sisteme eklemek olacaktır. Uzman personelimiz denetiminde hazırlanan müşteri memnuniyeti ve tercih sebepleri anketleri için, müşterileriniz aranıp oluşan data bilgi bankanıza eklenir.

Bu sayede insanların neden markanızı seçtiğini, tekrar seçmek için ne tür sebepler aradığını daha net ve birinci elden gözlemleme şansına sahip olursunuz. Bu veriler isterseniz anonim isterseniz detaylı olarak sunulabilir. Verilerin anonim olup olmayacağı bilgisi de müşterinizle paylaşılabilir.

Eğer ürününüz satış sonrası kurulum gerektiren bir cihaz ise müşteri ile iletişime geçilip yetkili servis yönlendirmesi hizmetleri yapılabilir. Daha sonra kurulum hizmeti memnuniyeti için müşteri tekrar aranıp bu konudada ne kadar ilgili ve alakalı olduğunuzu müşterinize yansıtırız. Bu tarz satış sonrası destek hizmetleri markanıza duyulan güven ve kalite algısının arttırılması için çok önemlidir. Müşteri sadece para öderken değil daha sonrada hizmet aldığını gördüğü zaman işletmenize bakış açısı çok daha olumlu olcaktır.

Satış sonrası destek hizmetlerini aslında bir tek kategori ile sınırlamaya gerek yoktur. İnternet siteniz üzerinden satış yapmaktasınız ama online satışı yapmanıza rağmen müşteri ile ürünü buluşturamıyorsunuz. O zaman yapmanız gereken tek şey kendinizi Bluecom.com.tr uzman personelinin eline bırakmak.

Bizler sizin adınıza sorunları tespit etmek için müşteri ile iletişime geçer ve tüm adımları tek tek kontrol ederek sorunun giderilmesini sağlarız. Böylece hedeflenen %100 müşteri memnuniyeti gerçekleşir ve markanızın da saygınlığı, güvenilirliği ciddi bir artış sağlar.

Tüketiciler satış sonrası destek hizmetleriyle kendilerine en çok ilgi gösteren firmayı tercih etme eğilimindedirler. Bağımsız pek çok araştırma kurumunun alışveriş alışkanlıkları ile ilgili yapmış oldukları anketlerde de bu durum açıkça gözlenmektedir.

Bluecom olarak, hem uzman kadromuz hem de teknik donanım ve becerimizi sizlerin hizmetine sunarak çözüm ortağınız olmaktan son derece mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

İşinize özel çözümler ve bütçenize uygun projeler ile sizlere her adımda destek vereceğimizi göreceksiniz. Bizlerle yapmış olduğunuz iş birliği sayesinde müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetlerinizin kalitesi ciddi oranda artacak ve bu da size daha yüksek kar ve ciro olarak geri dönecektir.

Unutmayın ki size sadece çağrı merkezi olarak değil aynı zamanda elektronik çözüm ortağı ve Sosyal Medya partneri olarak da hizmetler sunmaktayız. Bizimle yapacağınız çözüm ortaklığı sonucunda satış sonrası müşterilerin size ulaşabileceği her kanalda cevap verecek bir yetkiliniz olacaktır.